متین منتال

داستان من را

بشنوید و با من آشنا شوید!

داستان من را بشنوید

 و با من آشنا شوید!

هیچگاه از آنچه که برایت صاحب ارزش است و تو به آن عشق می‌ورزی دست برندار. تو برای رسیدن به یک زندگی خوب، پیش از ثروت، به یک “معنا” نیاز داری. پول، ثروت و دارایی تنها زمانی تو را به خوشبختی نزدیک می‌کند که آن را بر روی “معنای زندگی‌ات” سرمایه گذاری کنی.

متین منتال کیست ؟ همه چیز درباره متین منتال

چرا باید متین منتال را انتخاب کنید

مشاوره تخصصی

برای هر سرمایه‌ای، یک راه حل منحصر بفرد وجود دارد.

یادگیری جامع و کاربردی

ثروت همیشه به دنبال تخصص می‌رود.

تحلیل تخصصی بازارها

با ما زودتر از دیگران دست به کار شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

منابعی پر از محتوای رایگان از رمز ارزها، طلا، بورس، ارز، مسکن و خودرو

اینستاگرام

به خانوده 340 هزار نفری ما در اینستاگرام بپیوندید و از آموزش‌های رایگان ما استفاده کنید.

تلگرام

به خانواده 50 هزار نفری ما در تلگرام بپیوندید و از تحلیل‌های روزانه رایگان ما استفاده کنید.

تلگرام

به خانواده 50 هزار نفری ما در تلگرام بپیوندید و از تحلیل‌های روزانه رایگان ما استفاده کنید.

اینستاگرام

به خانوده 340 هزار نفری ما در اینستاگرام بپیوندید و از آموزش‌های رایگان ما استفاده کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

منابعی پر از محتوای رایگان از رمز ارزها، طلا، بورس، ارز، مسکن و خودرو

متین منتال کیست؟ شروع داستان زندگی من

متین منتال کیست؟ من، متین کریمی، یک تحلیل‌گر و مشاور در بازارهای مالی هستم. در این سال‌ها و پس از تاسیس برند “متین منتال”، اکثر افراد مرا به همین نام می‌شناسند و گمان میکنم باید از این مسئله بسیار خوشحال باشم، چرا که مطمئنم:  “انسان ها به گونه‌ای که از ما تاثیر گرفته‌اند، از ما یاد می‌کنند.”

زندگی من، به طور تمام وقت با بازارهای مالی و علم اقتصاد گره خورده است. این مسیر پر پیچ و خم در ابتدای سال‌های نوجوانی و با مطالعه چندین کتاب آغاز شد. اما خیلی زود تبدیل به علاقه‌ای شد که بیش از ده سال از نوجوانی و جوانی‌ام را وقف یادگیری و تخصص در آن کردم. هنگامی که من یادگیری بازارهای مالی و مبانی اقتصاد را آغاز کردم، آنچنان که باید و شاید دسترسی به منابع روز دنیا وجود نداشت.

در اینترنت مطالب کمی وجود داشت و اگر هم مطلبی یافت می‌شد، دارای اعتبار علمی نبود و پر از تناقضات آشکاری بود که قابل استناد نبود. حدود دو هفته‌ای با این چالش دست و پنجه نرم کردم اما در نهایت عشق به اقتصاد و بازارهای مالی به همه بهانه‌هایی که در سرم داشتم، چیره شد و من تصمیم گرفتم علی‌رغم همه‌ی مشکلات موجود، علم روز اقتصاد و بازارهای مالی را بیاموزم و این آغاز یک فصل جدید در زندگی من بود. فصلی که امروز بخش عظیمی از زندگی حرفه‌ای من را شامل می‌شود.

حالا بیش از ده سال است که در بازارهای مالی داخلی و جهانی فعالیت می‌کنم و پس از تاسیس برند متین منتال، تمام تلاشم بر این بوده تا تمام دانش و تجربه‌ای که در این سال‌ها کسب کرده‌ام را در اختیار مردم قرار دهم. شاید به نظر شعار گونه بیاید اما در سال‌های اخیر به این نتیجه رسیده‌ام که در زندگی چیزی عمیق‌تر و پر معناتر از رسالتی که برای خودم انتخاب کرده‌ام، وجود ندارد. رسالت من، ارتقای سطح مالی مردم شریف کشورم “ایران” است.

در بخشی از نوشته‌های شخصی‌ام به جمله‌ای اشاره کرده‌ام که بد نیست با شما هم در میان بگذارم:
“هیچگاه از آنچه که برایت صاحب ارزش است و تو به آن عشق می‌ورزی دست برندار. تو برای رسیدن به یک زندگی خوب، پیش از ثروت، به یک “معنا” نیاز داری. پول، ثروت و دارایی تنها زمانی تو را به خوشبختی نزدیک می‌کند که آن را بر روی “معنای زندگی‌ات” سرمایه گذاری کنی.”

تاسیس برند “متین منتال”
پاییز 1400
شروعی هدفمند

در آشفته بازار اقتصاد و در یکی از زمستان‌های سرد و سخت بازارهای مالی، تصمیم به راه اندازی برندی با عنوان متین منتال گرفتیم تا به کمک یک تیم متخصص و سال‌ها تجربه‌های شخصی و سازمانی، سطح سواد مالی و در کنار آن ارتقای سیستم درآمدزایی در ایران را برای عموم مردم ممکن کنیم. هدف از تاسیس این برند، دسترسی آسان و همگانی مردم شریف ایران به مجموعه‌ی آموزش‌ها و خدمات مالی به منظور بهبود و ارتقای عملکرد مالی آن‌ها در زندگی روزمره و فعالیت‌های تجاری بود که در طی سال‌ها با صبر و تلاش جمعی میسر شد.

بیش از نیم میلیون دنبال کننده
بهار 1401
استقبالی شگفت انگیز

متین منتال، نخستین و جامع‌ترین رسانه آموزش بنیادین اقتصاد در ایران بود که علی‌رغم تمامی چالش‌ها در کمتر از یکسال به مجموع نیم میلیون دنبال کننده در رسانه‌های اجتماعی رسید. رویکرد علمی و به دور از حاشیه، با تمرکز بر گسترش سطح سواد اقتصادی و صد البته تاکید بر روی دقت و صحت اطلاعات تنها راز این موفقیت عظیم بود. تا به امروز بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دوره‌های آموزشی بازارهای مالی متین منتال شرکت کرده‌اند و بالغ بر ۳۰ کمپانی مطرح کشوری و بین المللی به طور مستقیم از مراجعین ما در امور مشاوره اقتصادی و بازارهای مالی بوده‌اند.

متین منتال در سطح بین‌الملل
شهریور ۱۴۰۲ - تا به امروز
قله‌های بین‌المللی

پس از سال‌ها تلاش بی‌وقفه و با تکیه بر یک تیم متخصص، تصمیم بر این شد که قله‌های مرتفع‌تری را با "متین منتال" فتح کنیم و در شهریور ۱۴۰۲ نخستین شعبه از متین منتال در کشور امارات و در شهر دبی تاسیس شد. این بار رویکرد خود را بر روی جذب سرمایه‌های بین‌المللی، مشاوره در امور کسب و کارها و همچنین شراکت در پروژه‌های سرمایه گذاری سازمانی بنا کردیم و یقین داریم که صبر، پشتکار و تخصص، ما را به مقصدهای بزرگی در طول مسیر خواهد رساند.